Parapety jsou důležitou součástí okna

 

Kvalitní venkovní parapet je pro stavební otvor velice důležitým prvkem z hlediska zajištění proti vodě. V případě použití nekvalitních parapetních plechů může docházet k pronikání vody do zdiva stavebního otvoru. To má vliv jak na životnost zdiva tak na jeho izolační vlastnosti. Neblahé vlivy se mohou následně přenášet i na okenní konstrukci, když není použita montáž s parotěsnou a paropropustnou páskou přes montážní pěnu (TNI 74 6077). Vlhkost začne pronikat do montážní pěny, která se nasákne a začne ztrácet svoje izolační vlastnosti.

Radím Vám tedy na parapetu se nevyplatí šetřit!  

Interiérový parapet plní funkci hygienickou. Je důležité aby z něho šel dobře otírat prach a v neposlední řadě aby dobře vypadal. Vnitřní parapet dotváří vzhled celého interiéru a k dřevěnému oknu se hodí jak jinak než dřevěný parapet.

 

Vnitřní dřevěné parapety

Vnitřní parapety můžete koupit v různých provedeních od parapetů z plastu přes dřevotřísku ale my Vám nabízíme něco extra! Parapety z masivního dřeva v barvě oken! Dřevěné parapety zaměříme, vyrobíme, nalakujeme do stejného odstínu jak vaše eurookna nebo špaletová okna a přijedeme je namontovat. Vám už potom budou dělat jen a jen radost. 

 

Vnitřní bukový parapet z masivního dřeva Parapety Beroun Vnitřní parapety

 

 Parapet je vyrobený jako sendvičová konstrukce. Toto řešení je nevyhnutelné pro zajištění tvarové stálosti. Parapet má masivní nos z dubu nebo buku. Samotná parapetní deska se podle domluvy vyrábí buď z laťovky nebo z MDF desky, která je z obou stran odýhována dubovou nebo bukovou dýhou. Složení parapetu je patrné z řezu parapetem viz obr. nahoře. 

 

Parapet z masivního dřeva v barvě okna. Dřevěný parapet. Nos parapetu je přesně zalícován se zdí.

 

 

 Venkovní parapety z eloxovaného hliníku

Venkovní parapety dodáváme od německé firmy Gutmann. Parapety jsou uzpůsobeny pro montáž na naše dřevěná eurookna, kde se navlečou do polodrážky na dolním rámu okna a zafixují šroubem s krytkou. Parapet se vyrábí ve třech odstínech eloxu: světlý bronz, tmavý bronz, přírodní hliník a bílé krycí barvě. Odstíny jsou stejné jako u křídlových a rámových okapniček okna. Hloubky parapetů jsou od 50 do 360mm. Venkovní parapet je zakončen boční krytkou z eloxovaného hliníku v provedení k zaomítnutí do fasády nebo k přiložení k fasádě.  

Hliníkový eloxovaný parapet Vám vydrží opravdu dlouho, neoxiduje, nemění barvu, nebudete ho nikdy muset natírat a je levnější než měděný parapet.

 

Venkovní hliníkový parapet Parapet Gutmann Parapety z hliníku Beroun

 

Venkovní parapety a jejich montáž

Montáž parapetů je velice důležitá pro jejich funkčnost, proto doporučuji nechat jí na odbornících. Velký vliv na životnost celé okenní konstrukce má hydroizolace připojovací spáry a to hlavně v místě pod parapetem, kde je okno nejvíce namáháno deštěm. Naše firma je certifikovaným dodavatelem připojovací spáry podle TNI 74 6077 s použitím komponentů firmy Tremco Illbruck

 
Miroslav Šírer - Výroba eurooken a dveří
  • Okna ze dřeva
  • Moderní lakovací robot
  • Dřevěné zimní zahrady pro posezení za chladných večerů
  • HS portály (Zdvižně posuvné dveře) a SKB (sklopně posuvné dveře).
  • Okna do historické zástavby, repliky oken.
  • Na míru vyráběné vchodové dveře ze dřeva.
  • Dřevěné lamelové nebo plné okenice, parapety a jiné doplňky.

Dřevěná okna

Eurookna s izolačním trojsklem. Hezká okna z přírodního materiálu, okna ze dřeva.

 

Dřevěná okna >>

Špaletová okna

Špaletová okna s izolačním dvojsklem. Tradiční špaletová a kastlová okna s nenapodobitelným vzhledem. 

 

Špaletová okna >>

Dveře

Vchodové dveře pro pasivní domy. Dřevo, poctivý materiál pro poctivé vchodové dveře.

 

Vchodové dveře >>

Příslušenství

Doplňky pro dřevěná okna a dveře, parapety, okenice atd. Kompletní nabídka se vším co je pro dřevěná okna a dveře potřeba.

 

Příslušenství >>

 

 

Fotogalerie

Zimní zahrady Kublov Historická špaletová okna HS portály Šírer Dřevěná okna a dveře v hotelu.

Hezká dřevěná okna. Eurookna. Dřevěná eurookna ve školce ve Zdicích. Řadový dům Beroun.

Reference od zákazníků

Jsem velice spokojena s kvalitou výrobků, provedením nátěrů, rychlostí realizace a dodržením termínů. Výborný je i poměr kvality a ceny oken. Kéž by bylo takových firem více. Další reference >>

13.6.2013                                           Monika Beranová

Zavřít X :
slide-out-01

tel:

+420 311 585 207

e-mail:

info@oknasirer.cz

Adresa:

Kublov 12, 267 41 Kublov, okr. Beroun