Úvod - *** Nové levé CMS MENU*** - ŠPALETOVÁ OKNA

Špaletová okna a kastlová okna

 

Špaletová okna, někdy nazývaná jako kastlová okna, navazují na tradici výroby oken z přelomu minulého století. Jsou vhodná do stylových stavení a nutností pro památkově chráněné zóny! Nyní nastává čas původní již vysloužilá okna vyměnit. Naše špaletová okna jsou vyráběna jako  repliky původních špaletových oken nebo jako moderní špaletová okna s lepšími izolačními vlastnostmi a izolačním dvojsklem. Špaletová okna jsou vyráběna za pomoci moderních, počítačem řízených strojů. Takto vyrobená okna vypadají stejně jako okna původní ale mají delší životnost a příznivější cenu.

Dřevěná špaletová okna - provedení

Špaletová okna Vám vyrobíme podle vašeho přání v následujících provedení.

 • špaletové okno s jednoduchými skly - toto špaletové okno vychází z původních historických oken, má štíhlou konstrukci, skla mohou být zalištována nebo zatmelena. Okno může být zdobeno podle originálu ve vašem domě. Toho špaletové okno je vhodné do přísně chráněných památkových zón. 
 • špaletové okno s vnitřním izolačním dvojsklem - okno se stejným venkovním vzhledem jako okna původní. Vnitřní okno je zesílené a osazené izolačním dvojsklem, které zlepšuje izolaci okna. Špaletové okno vhodné do historických budov, které nejsou tak přísně chráněné. NEDOPORUČENÁ VARIANTA! Venkovní jednoduché sklo se záknitě bude při změně teplot rosit. 
 • špaletové okno s venkovním izolačním dvojsklem - konstrukce vnějšího okna je lehce zesílena aby bylo možné vložení dvojskla. U větších oken je tato úprava znatelná jen nepatrně, laik jí nepozná. Okno je vhodné do historických budov nebo stylových stavení.  
  •  Tepelná prostupnost celým oknem Uw = 0,95 W/(m2*K).
  • Zvuková izolace R= 46 dB.

 

špaletové okno s jednoduchým sklem špaletové okno s jednoduchým sklem - tmel špaletové okno s dvojsklem venku špaletové okno s dvojsklem uvnitř
špaletové okno s jednoduchým sklem špaletové okno s jednoduchým sklem - tmel špaletové okno s dvojsklem venku špaletové okno s dvojsklem uvnitř

  

 • Na výrobu se používá kvalitní smrkový nebo dubový masiv.
 • Zasklení je standardně sklo tl. 4 mm, volitelně izolační dvojsklov interiéru nebo exteriéru.
 • Kování je uspůsobeno původnímu vzhledu oken, kličky se mohou repasovat nebo nahradit replikou.
 • Povrchová úprava je provedena systémem fi. Remmers,výběr je z 13 barevných odstínů lazu, krycích barev RAL nebo NCS a nožnost dvoubarevného provedení v kombinaci lazura/krycí barva

 

Špaletové okno s řezaným sklem Špaletová okna s řezaným sklem a dvojsklem v interiéru Špaletová okna v izolačním dvojsklem v exteriéru Špaletové okna s izolačním dvojsklem v obou křídlech
       

 

 Špaletová okna - výměna

Výměna špaletových oken se může zdát jako velký zákrok do konstruce budovy. Spousta zákazníků se výměny špaletových oken za moderní dřevěná špaletová okna bojí, protože jim jejich známí vyprávěli jaký je po výměně oken nepořádek. Jak se říká "když se kácí les létají třísky" je samozřejmě pravda ale naši zaměstnanci jsou na výměnu oken vyškoleni a vybaveni moderním nářadím. Vymění okna velice rychle, odpad uklidí a popřípadě i zlikvidují použitá špaletová okna na skládce. Když se vyměňují stará špaletová okna za nová nezůstane ani moc poničeného ostění, protože okna mají totožné rozměry. Proto se výměny nebojte! čím dříve se k ní odhodláte tím dříve Vám naše špaletová okna budou dělat radost a šetřit náklady na vytápění.  

 

Špaletová okna ceník

Ceník na špaletová okna bohužel nemůže obsáhnout všechny varianty oken. Nevěšte však hlavu, pošlete nám mailem rozměry oken, členění a naši rozpočtáři Vám zpracují cenovou nabídku na dřevěná špaletová okna přímo na míru. Pokud budete potřebovat odbornou konzultaci tak není problém domluvit schůzku přímo u nás ve výrobně, kde vám vše ukážeme a můžeme předvézd i výrobní postup na špaletová okna.

 

Dřevěná okna špaletová foto:

Tyto špaletová okna jsou ukázky různých provedení, která vyrábíme. Můžete si prohlédnou okna se zdobením i bez něho.

Špaletová okna zdobená Špaletová okna prostá Špaletová okna otevíravá ven
     

 

Hlavice a patice pro okna špaletová

 

 Špaletová okna byla různě zdobena, honosnost a kvalita ozdobných prvků záležela na vkusu ale i movitosti investora. V dnešní době je k dostání poměrně velké množství prefabrikovaných hlavic a patic pro špaletová okna. V případě potřeby můžeme zhotovit přesnou kopii ozdob původního okna.

 

Hlavice pro špaletová okna č.1 Hlavice pro špaletová okna č.2 Hlavice pro špaletová okna č.3
Hlavice pro špaletová okna č.4 Hlavice pro špaletová okna č.5 Hlavice pro špaletová okna č.6
Hlavice pro špaletová okna č.7 Hlavice pro špaletová okna č.8 Hlavice pro špaletová okna č.9

 

Ozdobné klapačky a poutce

V mnoha případech mají špaletová okna zdobené klapačky a poutce profilací. Dříve si každý mistr stolařský dělal zdobení podle svých možností a nástrojů, které měl k dispozici. Proto se na špaletových oknech setkáváme s různými průřezy klapaček i poutců. Tyto ozdobné profilace umíme také napodobit nebo přesně okopírovat. 

 

Ozdobný poutec - špaletová okna Ozdobná patice s klapačkou kruhového průřezu
Ozdobný poutec a hlavice klapačky Ozdobná patice a klapačka krukového průřezu

 

Kování pro špaletová okna

Naše špaletová okna můžeme osadit různými druhy kování podle vašeho výběru. Sortiment oliv, půloliv, rozvor, distančníků, okenních záskoček, závěsů (pantů) a jejich krytek je poměrně velký. Stačí si tedy vybrat tvar a barevné provedení. Pokud Vám současná produce kování nebude vyhovovat je možné zajistit repasování původního kování.

Oliva zlatá Půloliva Distančník Okenní záskočka

 

 

 Špaletová okna členění: 
 

špaletová okna špaletová okna špaletová okna špaletová okna špaletová okna

 

 
Miroslav Šírer - Výroba eurooken a dveří
 • Okna ze dřeva
 • Moderní lakovací robot
 • Dřevěné zimní zahrady pro posezení za chladných večerů
 • HS portály (Zdvižně posuvné dveře) a SKB (sklopně posuvné dveře).
 • Okna do historické zástavby, repliky oken.
 • Na míru vyráběné vchodové dveře ze dřeva.
 • Dřevěné lamelové nebo plné okenice, parapety a jiné doplňky.

Dřevěná okna

Eurookna s izolačním trojsklem. Hezká okna z přírodního materiálu, okna ze dřeva.

 

Dřevěná okna >>

Špaletová okna

Špaletová okna s izolačním dvojsklem. Tradiční špaletová a kastlová okna s nenapodobitelným vzhledem. 

 

Špaletová okna >>

Dveře

Vchodové dveře pro pasivní domy. Dřevo, poctivý materiál pro poctivé vchodové dveře.

 

Vchodové dveře >>

Příslušenství

Doplňky pro dřevěná okna a dveře, parapety, okenice atd. Kompletní nabídka se vším co je pro dřevěná okna a dveře potřeba.

 

Příslušenství >>

 

 

Fotogalerie

Zimní zahrady Kublov Historická špaletová okna HS portály Šírer Dřevěná okna a dveře v hotelu.

Hezká dřevěná okna. Eurookna. Dřevěná eurookna ve školce ve Zdicích. Řadový dům Beroun.

Reference od zákazníků

Jsem velice spokojena s kvalitou výrobků, provedením nátěrů, rychlostí realizace a dodržením termínů. Výborný je i poměr kvality a ceny oken. Kéž by bylo takových firem více. Další reference >>

13.6.2013                                           Monika Beranová

Zavřít X :
slide-out-01

tel:

+420 311 585 207

e-mail:

info@oknasirer.cz

Adresa:

Kublov 12, 267 41 Kublov, okr. Beroun